Ministranci

Początkowo ministranci stanowiący zalążek Naszej Wspólnoty należeli do grupy ministrantów przy parafii Św. Marii Magdaleny. Wraz z rozpoczęciem sprawowania Eucharystii na naszym osiedlu (początkowo w wynajmowanych pomieszczeniach auli na placu św. Anny) stopniowo zaczęliśmy tworzyć odrębną grupę. Powstała ona we wrześniu 2002 roku, kiedy to rozpoczęliśmy spotykania na cotygodniowych zbiórkach w budowanym oratorium.
Dziś nasza wspólnota liczy 30 ministrantów (4 animatorów, 2 ministrantów starszych, 20 ministrantów młodszych i 3 kandydatów). Tworzymy zgraną grupę, choć zdarzają się również drobne konflikty. Głównym zadaniem ministranta jest służba Bogu i ludziom. Tak też jest i w naszym przypadku. Służymy do mszy św., nabożeństw, staramy się brać czynny udział w życiu parafii. W każdą sobotę spotykamy się na zbiórkach, by omówić bieżące sprawy i pogłębić naszą duchowość. Naszą wspólnotą opiekują się: ks. prob. Józef Sołtys i animatorzy.
Poza obowiązkami (które sprawiają nam dużo przyjemności) mamy również czas na rozrywkę. Wspólnie wyjeżdżamy na wycieczki, wakacyjne obozy, spotykamy się wraz z Dziećmi Maryi na dyskotekach, wspólnych spotkaniach opłatkowych. Szczególnie uroczystym momentem jest dla nas wspomnienie Św. Tarsycjusza (21 listopada) – jest to nasze wspólnotowe święto. Spotykamy się wówczas na Eucharystii, podczas której w nasze szeregi przyjmowani są nowi ministranci i kandydaci, a później wraz z rodzicami przy ciastku podsumowujemy i omawiamy zakończony rok formacji.

Kochasz Pana Jezusa?
Przystąpiłeś już do I Komunii Świętej?
Pragniesz służyć Panu Bogu jako ministrant blisko ołtarza?
Chcesz pogłębić swoją bliskość z Jezusem?
Chciałbyś zostać ministrantem?

Jeżeli tak, to serdecznie Cię zapraszamy. Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 10 w salce pod oratorium. Przyjdź! Zobacz! Zapraszamy!
SOBOTA godz. 10:00

www.ministranci.milosierdzie.net